Blogi
Kahjuhüvitist saavad need, kes ise küsida oskavad. Halvatud Alice’i lugu
Liikluskindlustuse seaduse järgi on isikukahju kindlustussumma 5,6 miljonit eurot. Aga et oma kannatuste eest õiglast hüvitist saada, tuleb ise oma õigusi täpselt teada või võtta appi jurist.
Loe lisaks
Kas teadsid, et liiklusõnnetuse põhjustanud jalakäija saab autojuhi vastu kahjunõude esitada?
Üsna sageli põhjustab liiklusõnnetuse teele jooksnud laps, jalgrattur või siis elektritõukeratta juht. Kuigi õnnetuses süüdi on sellisel juhul teele jooksja, on tal ikkagi õigus autojuhi või tema kindlustusandja vastu kahjunõue esitada. Miks see nii on?
Loe lisaks
Kes hüvitab looma põhjustatud liikluskahju?
Auto või mootorrattaga sõites juhtub vahel liiklusõnnetusi, mille on põhjustanud loomad. Kuidas käituda, kui selline õnnetus juhtub? Kes vastutab mets- või kodulooma tekitatud kahju eest?
Loe lisaks
7 olulist punkti, mida liiklusõnnetuses viga saanu kindlasti teadma peab
Maksimaalne kindlustussumma, millega liiklusõnnetuste isikukahjusid hüvitades arvestatakse, on 5,6 miljonit eurot õnnetuse kohta. Kui suurele hüvitisele on sinul õigus, kui said liiklusõnnetuses vigastada või suri selle tagajärjel su lähedane? Ja mida peaksid teadma, et sa ei jääks õiglasest hüvitisest ilma? Vaata videost või loe edasi, teemat selgitab vandeadvokaat Olavi-Jüri Luik.
Miks perevägivalla ohvrite moraalne kahju jääb sageli õiglase hüvitiseta?
Miks liiklusõnnetuse ohver võib saada moraalse kahju hüvitisena isegi 100 000 eurot, aga perevägivalla ohver peab piirduma pennidega? Selgitame põhjuseid ja räägime lahendusest.